|
agonia romana v3 |
Agonia - Ateliere Artistice | Reguli | Mission | Contact | Înscrie-te | ||||
|
|
| |||||
| Articol Comunităţi Concurs Eseu Multimedia Personale Poezie Presa Proză Citate Scenariu Special Tehnica Literara | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ oricare alta Contact |
Comentariile membrilor
Vizionări: 3
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2026-06-23 | |
”- Vezi soarele și el se va răci
Iubirea noastră va apune într-o zi. Vezi stelele și ele se nasc, trăiesc și mor Iubirea noastră stă sub zodia lor. Vezi nici pământul în veci nu va-nverzi Iubirea noastră curând s-o veșteji. Vezi luna e moartă de mult Iubirea sub lumina ei s-a născut.” Dar, îi răspunse ea: ”Iubirea noastră pe toate le-o –nvia”. Cântec de muzică ușoară Am închiriat un costum de ginere și cu un buchet de liliac în mână, Am ieșit în cetate, sub un ceas planetar să aștept Fericirea. S-au scuturat până și ramurile, costumul a fost ros de molii, părul meu parcă a stins toate zăpezile, dar ea n-a venit. Unii mi-au spus că au zărit-o trecând pe lângă mine, dar poate eu mă gândeam la altceva, iar ea s-a învârtit, cât s-a învârtit în jurul meu și văzând că n-o recunosc a crezut că nu o aștept pe ea.
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| Casa Literaturii, poeziei şi culturii. Scrie şi savurează articole, eseuri, proză, poezie clasică şi concursuri. | |||||||||
Reproducerea oricăror materiale din site fără permisiunea noastră este strict interzisă.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Politică de publicare şi confidenţialitate